---------------
---------------
---------------
náhodné slovo

roti

chleba

---------------
---------------
fráze týdne

Ada apa?

Co se děje? O co kráčí?

---------------


Archiv článků

Indonésie s novou image stability a prosperity

květen 2009, Mezinárodní politika

„Kolos na vratkých nohou“, jak byla země ještě nedávno kvůli množství separatistických a komunálních konfliktů označována, potvrdil nastavený demokratický kurs, přičemž zakormidloval více k politickému středu a stabilitě.

Záblesk naděje pro zemi krve a slz

únor 2005, www.tenggara.net

Je smutnou ironií osudu, že to byla právě vlna tsunami, která umístila indonéskou provincii Aceh na mapu světa. Humanitární katastrofa, které během několika chvil padlo za oběť čtvrt milionu Acežanů, a nutnost řešit její následky, přitáhla k této doposud opomíjené části světa nejen pozornost médií, ala také přivedla k jednacímu stolu představitele obou znesvářených stran konfliktu, který téměř třicet let sužuje tuto oblast. A zdá se, že poprvé v dějinách je na straně indonéské vlády a snad i exilových vůdců separatistického Hnutí za svobodný Aceh (GAM) skutečná ochota vyjednávat a vůle ke kompromisu.

Parlamentní volby v Indonésii jsou příslibem stability v celé JV Asii

duben 2004, tenggara.net

Rekordní počet voličů v bezmála 60-leté historii Indonésie – téměř 147 milionů duší - měl právo zvolit své parlamentní zástupce takřka během jediného dne u 600 000 volebních místnostní za dohledu a asistence 5,2 milionů volebních komisařů.

Indonéština.cz - soudní překlady a tlumočení z indonéštiny